Αρχική » 2023 » Μάι » 27

Αρχείο ημέρας 27 Μαΐου 2023

Δραστηριότητα ενίσχυσης σχέσεων και συνεργασίας .

Αποσκοπώντας στην καλλιέργεια κλίματος σεβασμού και εμπιστοσύνης μεταξύ μαθητών/-τριών και εκπαιδευτικών, ομάδα μαθητών τού σχολείου μας συνοδευόμενη από τούς εκπαιδευτικούς Μαλακοζη Ευστράτιο, Καπετανακη Μιχάλη και Καμπακη Μανώλη, επισκέφθηκαν τη Βικελαία βιβλιοθήκη, όπου ο προϊστάμενος τής κ. Σαββας Δημήτριος έκανε μία ιστορική αναδρομή τόσο του κτιρίου και της λειτουργίας του όσο και της πόλης του Ηρακλείου.
Στη συνέχεια πραγματοποίησαν σύντομη περιήγηση στο κέντρο τού Ηράκλειου όπου δόθηκε ευκαιρία σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς να ενδυναμώσουν τις σχέσεις τους και να αναπτύξουν αισθήματα εγγύτητας και αμοιβαίας αποδοχής που συμβάλλουν σημαντικά τόσο στη βελτίωση των μεταξύ τους σχέσεων όσο και της ποιότητας του εκπαιδευτικού έργου.