Αρχική » Δραστηριότητες » Αθλητικές δραστηριότητες » Η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ στο σχολείο μας.

Η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ στο σχολείο μας.

Την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023, η ομάδα καλαθοσφαίρισης του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ επισκέφθηκε το σχολείο μας με σκοπό να παραστεί σε μια ενημερωτική εκδήλωση για θέματα σχετικά με τον αθλητισμό, με έμφαση στο αγαπημένο άθλημα του μπάσκετ.

Ο προπονητής της ομάδας Ανδρών, κ. Αλέξανδρος Πετράκης, καθώς και εκπρόσωποι των παικτών – μέλος των οποίων κάποτε υπήρξε μαθητής στο σχολείο μας – παρουσίασαν στα παιδιά τα οφέλη του αθλητισμού, εμβαθύνοντας στην ιστορία της ομάδας του ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Επιπλέον, ενθάρρυναν τους μαθητές και τις μαθήτριες να δοκιμάσουν το άθλημα του μπάσκετ και να παρακολουθήσουν αγώνες της National League 2 στο γήπεδο.

Στη συνέχεια, οι μαθητές μας δοκίμασαν τις ικανότητές τους στο σουτ, ενώ παράλληλα συμμετείχαν σε παιχνίδι 3×3 με τους παίκτες μας.