ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Στα πλαίσια του μαθήματος Νεοελλ. Γλώσσας ,ενότ.5″Εργασία -Επάγγελμα” την Πέμπτη 4/04/24 οι μαθητές του Β6 υποδέχτηκαν στην αίθουσα τους τον Αξιωματικό-Πυραγό κ.Ιωάννη Βλαχάκη της Περιφερειακής  Πυροσβεστικής Διοίκησης Κρήτης.

Ειδικότερα, μας ενημέρωσε για την ιστορία της πυροσβεστικής, τον τρόπο εισαγωγής στη σχολή, τις αρμοδιότητες τους. Επίσης, μέσα απο την πολυετή εμπειρία του, αναφέρθηκε στον τρόπο αντιμετώπισης κρίσιμων καταστάσεων (πυρκαγιές, σεισμοί ,ατυχήματα), έδωσε χρήσιμες συμβουλές και απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών.

Ευχαριστούμε θερμά για την άμεση ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας  τον κ. Βλαχάκη και κυρίως για την κοινωνική  του προσφορά ,όπως και όλο το Πυροσβεστικό Σώμα της πόλης μας.

Η υπεύθυνη καθηγήτρια
Σοφία Δασκαλάκη,ΠΕ02