Αρχείο ημέρας 23 Οκτωβρίου 2020

Eνημέρωση γονέων για την πρόοδο μαθητών/τριών

Αγαπητοί γονείς,

σας πληροφορούμε ότι η ενημέρωση για την πρόοδο των παιδιών σας θα πραγματοποιείται αποκλειστικά μέσω τηλεφώνου στο 2810220729, στα διαλείμματα (αναρτημένα στην ιστοσελίδα στο ”Ωράριο”). Τη φετινή σχολική χρονιά εφαρμόζονται αυστηρά τα μέτρα του ΕΟΔΥ και του Υπουργείου Παιδείας. Για έκτακτη παρουσία στο σχολείο, μπορείτε να κλείνετε ραντεβού τηλεφωνικά.

Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του σχολείου.  Παρακαλούμε πολύ να το τονίσετε στα παιδιά σας. Σύμφωνα με τις αναλυτικές οδηγίες, που αποτυπώθηκαν σε σχετική Κοινή Υπουργική Απόφαση των υπουργείων Υγείας και Παιδείας, η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική για γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς όλες τις ώρες (στο μάθημα και στα διαλείμματα). Στην περίπτωση που κάποιος μαθητής δεν τηρεί τις υποχρεώσεις του ως προς την υποχρεωτική χρήση μάσκας, δεν θα του επιτρέπεται η είσοδος στη σχολική τάξη και λαμβάνει απουσία.