Αρχική » Ενημέρωση » Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων » Επαναλειτουργία σχολείου.

Επαναλειτουργία σχολείου.

Σας ενημερώνουμε ότι μετα απο τον έλεγχο που πραγματοποίησε κλιμάκιο του Δήμου Ηρακλείου σήμερα 04/10/2021 ,στο κτιριακό συγκρότημα του σχολείου μας, διεπιστώθει ότι ΔΕΝ παρουσιάζει καμία ζημια.

Το κτίριο βρέθηκε σε άψογη κατάσταση καθ’ ομολογία των Μηχανικών του Δήμου .
Βάσει αυτού το σχολείο μας θα επαναλειτουργήσει αύριο ΤΡΙΤΗ 5/10/2021.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
Θα εφαρμοστεί το ωρολόγιο πρόγραμμα που εχουν παρει οι μαθητες/τριες της περασμένης Δευτέρας 27/09/21(ημέρα που έγινε ο σεισμός).

Όλοι οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν την Τρίτη 5-10-2021 στο σχολείο προσκομίζοντας self-test (εκτός από αυτούς που έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού και έχουν παρέλθει 14 μέρες από την 2η δόση, και αυτούς που έχουν χαρτί νόσησης από covid19)

Παρακαλούμε όσοι μαθητές/τριες δεν έχουν προσκομίσει την υπεύθυνη δήλωση που τους έχει δοθεί, να την προσκομίσουν ΑΜΕΣΑ, αλλιώς η εγγραφή τους στο σχολείο θα είναι σε εκκρεμότητα .