Αρχική » Ενημέρωση » Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων » ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ.

Σας επισυνάπτουμε την επιστολή του Υπουργείου σχετικά με την εγγραφή στην Α’ Λυκείου ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.
Θα πρέπει ΟΛΟΙ οι μαθητές /τριες ασχέτως εάν έχουν διορθώσει κατόπιν συνεννόησης με την διεύθυνση του σχολείου διευθύνσεις ή ονοματεπώνυμα, να συμπληρώσουν την ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ που θα δοθεί στους μαθητές/τριες την ΤΡΙΤΗ 3 ΜΑΙΟΥ στο σχολείο.
Η δήλωση θα πρέπει να επιστραφεί συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη μέχρι την καταληκτική ημερομηνία ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΜΑΙΟΥ 2022 .
Εφιστούμε ιδιαίτερα την προσοχή σας :

• στην σωστή συμπλήρωση του ονοματεπωνύμου του κηδεμόνα με τους κωδικούς TAXISnet  του οποίου θα γίνει η εγγραφή του μαθητή/τριας στο ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ . Θα πρέπει να συμφωνεί με τα στοιχεία του taxisnet.
  • στη σωστή επικαιροποίηση του email επικοινωνίας.
  • στην επιβεβαίωση της  διεύθυνσης κατοικίας βάσει της οποίας θα πάει ο μαθητής/τρία στο Γενικό Λύκειο η ΕΠΑΛ που ανήκει . ΠΡΟΣΟΧΗ στον Τ.Κ

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση η πρόσθετη πληροφορία είμαστε στην διάθεση σας αμέσως μετά το άνοιγμα του σχολείου.

Από την Διεύθυνση του 6ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2. ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ