Αρχείο ημέρας 6 Μαρτίου 2022

Αποκριάτικο πάρτι

Έχοντας πλήρη συναίσθηση του γενικού κλίματος ανησυχίας και ανασφάλειας που προκαλούν στα παιδιά οι συνθήκες πανδημίας και πολεμικών συγκρούσεων, οι καθηγητές του σχολείου μας επέλεξαν να προωθήσουν μηνύματα ανθεκτικότητας και συνέχισης της διεκδίκησης του δικαιώματος στην παιδική ανεμελιά ως κανονικότητα και όχι παρατυπία.

Στο κλίμα λοιπόν του καρναβαλιού, η φωτογραφική ομάδα του σχολείου μας, τα Flashakia, με τη φροντίδα των υπεύθυνων καθηγητριών Μυσκάκη Γεωργία και Σμυρνιωτάκη Αρετή, οργάνωσαν μια δράση όπου τα παιδιά δημιούργησαν θεματικά βιντεο και καλλιτεχνικές φωτογραφίες κατά τη διάρκεια αποκριάτικου πάρτi στο χώρο του Liddo Soccer.

Ιδιαίτερές στιγμές χάρισε το Photo Booth που στήθηκε από τα Flashakia και έδωσε την ευκαιρία σε μαθητές και καθηγητές να φωτογραφηθούν με κέφι και χιουμοριστική διάθεση.

Δείτε τη σελίδα στο Instagram:

Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για τη στήριξη και τη προσφορά δώρου-επάθλου στο διαγωνισμό αποκριάτικης στολής .

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον Αντώνη Κονσολάκη παλαιό απόφοιτο του σχολείου που εκτελεί τη διδακτική του επάρκεια στο 6ο Γυμνάσιο για την πολύτιμη βοήθειά του στην υλοποίηση της δράσης.