ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ.

Τα Flashάκια και η Κινηματογραφική Λέσχη

Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους  2020-2021,μια δύσκολη χρονιά για όλη τη σχολική κοινότητα, έγινε μια προσπάθεια να συνδεθούμε κυριολεκτικά και μεταφορικά με τους μαθητές μας υλοποιώντας ένα εξ αποστάσεως πρόγραμμα για τον οπτικοακουστικό γραμματισμό.Δημιουργήσαμε μια διαδικτυακή κινηματογραφική λέσχη όπου προβλήθηκαν επιλεγμένες ταινίες συνοδευόμενες από δραστηριότητες και παιχνίδια σχετικά με την τέχνη του κινηματογράφου. Παράλληλα τα FLASHάκια,  η ομάδα φωτογραφίας του σχολείου μας, ήρθε σε μια πρώτη επαφή με την τέχνη της φωτογραφίας, φωτογράφισε με μεγάλο κέφι και δημιούργησε Φωτο-ιστορίες.

• Δείτε ΕΔΩ συλλογή φωτογραφιών.
  • Πατήστε επάνω στις εικόνες παρακάτω για να δείτε τα σχετικά βίντεο.

Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση του σχολείου μας και το Κινηματογραφικό Φεστιβάλ  Χανίων για την υποστήριξη στην υλοποίηση όλων των δράσεων.

Συντονίστρια προγράμματος : Μυσκάκη Γεωργία

Υπεύθυνοι καθηγητές: Μαναβάκης Μάνος-Δασκαλάκη Σοφία