Αρχική » Ενημέρωση » Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων » Εκ νέου παράταση αναστολής λειτουργίας σχολείου.

Εκ νέου παράταση αναστολής λειτουργίας σχολείου.

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με απόφαση της Αντιδημάρχου Παιδείας, παρατείνεται η  αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων της Α΄θμιας και Β΄θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ηρακλείου, την Δευτέρα 04-10-2021, λόγω της μη ολοκλήρωσης των ελέγχων από τα ειδικά κλιμάκια των μηχανικών και προκειμένου αξιολογηθούν τα απογραφικά δελτία των ήδη ελεγμένων κτιρίων.

Την Τριτη 5-10-2021 το σχολείο προβλέπεται να λειτουργήσει κανονικά και θα ισχύσει το πρόγραμμα μαθημάτων της Δευτέρας 27/09/21(ημέρα που έγινε ο σεισμός).

Όλοι οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν την Τρίτη 5-10-2021 στο σχολείο προσκομίζοντας self-test (εκτός από αυτούς που έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού και έχουν παρέλθει 14 μέρες από την 2η δόση, και αυτούς που έχουν χαρτί νόσησης από covid19)

Παρακαλούμε όσοι μαθητές/τριες δεν έχουν προσκομίσει την υπεύθυνη δήλωση που τους έχει δοθεί, να την προσκομίσουν ΑΜΕΣΑ, αλλιώς η εγγραφή τους στο σχολείο θα είναι σε εκκρεμότητα .